17 Haziran 2015 Çarşamba

Çek Arabanı

Araban olduğunda büyün yollar, ara sokaklar, kaldırımlar hepsi senin oluyor değil mi?
Zaten yayalara yol vermiyorsunuz, bari yolumuzu kapatmayın.. Bizim ülkemizde yaya geçidi ve ne için kullanılır bilinci yok zaten. Her gün Capitol'ün orada bulunan yaya geçidinde kendimi yola atıp burası yaya geçidi bekleyeceksin demekten dilimde tüy bitti, bir gün bi tanesi çarpacak bana ama hayırlısı.. Aceleniz ne anlamıyorum ki?

Kaldırımlara yapılan rampaları, engelliler için yapılan özel yolları kapatmayı görev edinmiş insanlarımız var bizim ve her defasında benim gibi car car carlayanlar var eminim. Bazen arabanın karşısına geçip "pardon lütfen arabayı çeker misiniz, bebek arabasıyla geçemiyorum" diyorum, anlıyorsa ne mutlu anlamıyorsa içimdeki canavar ortaya çıkıveriyor. Üzgünüm ama hakkımı arıyorum, istediğiniz kadar sinir olun bana. Bebek arabasını kullanmak zaten başlı başına bir iş bir de sizlerle uğraşıyoruz..

Geçen akşam üstü oğlumla yürüyüşe çıkmıştık, parkın içinde gezerken sorun yok ama kaldırıma çıktığın anda problemler başlıyor. Şu aşağıda fotoğrafını görmüş olduğunuz araba kaldırımı kendine park yeri seçmiş ve tüm giriş çıkışları kapatıyordu. Etrafında ne sahibi var ne de başka bir şey. Genelde bu durumlarda sileceğini kaldırırım ama uğraşmak istemedim, fotoğraf çekip yazmaya karar verdim :) Neyse insaflıyım yine, plakasını sildim :)


Onun bencilliği yüzünden yola inip tekrar kaldırıma çıkmak zorunda kaldık. Neyse ki o an trafik çok yoğun değildi..
Sizin nasıl yolunuz varsa bizlerin de yolu var ve bizim yolumuzdan çekin arabalarınızı!
Bi dahakine çizerim haberin olsun :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder