10 Eylül 2015 Perşembe

Hastane Günlükleri - 2

Pazar günü istifra ve ishal olunca ve miktarca fazlalaşınca İstanbul'a gitmeye karar verdik, en iyisi olacaktı Doruk için.. Benim kafamda soru işaret kalmayacaktı. Pazartesi sabahı çıktık yola, Doruk bi canlanıyo bi durgunlaşıyordu.. Yine yeme reddi, reflünün hortladığını tahmin ettim de seviyesini bilemiyordum tabi..
15.15 feribotuna son araba olarak biniş yaptık, şans bizden yanaydı.. Hem babam biraz dinlensin hem de hemen İstanbul'a varalım diye iyi oldu bu.. Doruk yürümek istedi, yürüttüm ama 2. turun sonunda kucağıma koydu kafasını, hiç hali yoktu kuzumun.. İyice halsizleşti.. Merve hocamıza yetiştik ve Şifa'da şifa bulmaya geldik.. Hemen yatışımız yapıldı, yine damar yolu yine serum maceraları.. Doğduktan 1 yıl sonra aynı odada kaldık yine, tesadüf bu ya.. Alerjimiz sebebiyle kırmızı bileklik takıldı Doruk'a, gerçi takılmadı daha da sinirlenmesin diye, serum askısına koyduk. Yalnız da değildik zaten hastanede, benim diğer oğluşum da görünmez bi kaza sonucu yatmıştı hastaneye.. Poyraz abimizin doğum günüydü bir de o gün, 7 Eylül'de orada minnacık bir bedende kocaman bir yürek olarak dünyaya gelmişti.. 3. yaş gününü de orada kutlamak istemiş olmalı ki işte, görünmez kaza.. Kaşla göz arasındaki mesafe.. Aynı katta sürekli odalar arasında gezdik durduk, yoldan geldiğimiz ve yorgun olduğumuz için Buket gelip gelip kontrol etmiş serum kordonu Doruk'a dolanmasın diye, yazık kızcağıza da.. Hemşire ablalarımız çok tatlıydı ama bizim oğlanda beyaz fobisi başladı tabi, hep bi dudak bükme hep bi isyan modu :) Beslenme sıfır olduğu için iştahı açılsın diye seruma vitamin de katıldı, ertesi gün alerjisi için diyetisyen gelip yiyebildikleri hakkında bilgi aldı ve Doruk'a özel alerjisine uygun yemekler gönderildi. Bu gerçekten çok hoşuma gitti.. Ben ona ne çorba yapabilirdim orada ne şeftali pişirip püresini.. Hepsi sıcak sıcak geldi, sağ olsunlar.. Bi önceki yattığımız da hastane bu da.. Gelip biraz ders alsınlar, öğrensinler bence. Alerjiyi sinek ısırığı falan sanıyorlar bence Edremit'tekiler!
Yasemin hocam da oyalansın diye vak vaklı serum askısı buldu bize :) Canım doktorum benim.. Salı günü daha iyiydi ama beslenme olmadığı ve ishal devam ettiği için yatışa devam dedi Merve hocam.. O da oğlumun can doktoru, iyi ki varlar hayatımızda.. Ve tabi o kadar istifraya tavan yapan bir reflü ile baş başayız.. Kullandığımız şurup hafif kaldığı için başka bir ilaca başladık, tadını hiç sevmedi hatta kokusunu aldığında kafasını çeviriyor ama yapacak bir şey yok.. Salı günü Poyraz taburcu edildi, bizim odada oynadılar Doruk'la abi kardeş, iyice kaynaştılar da buluşma mekanları hastane yerine park bahçe olsa daha iyi olacak gibi di mi :)


Hala mutlu olabilen bi bebe.. Ziyaretçilerimize çok sevindi kuzum.. Alerjik annelerimizden gelenler oldu, çok ama çok teşekkür ederiz onlara.. Bazen alerji güzel şeylere de sebep olabiliyormuş..


Eda kızım da geldi :)


Abisini bi sevdi bi sevdi kuzucuğum.. Beraber araba oynadılar, çizgi film izlediler.. Keşke evde oynasalardı da ama görmek geçirmek, yaşamak lazımmış işte..


Bu da aile boyu selfie :) ikimiz de doğum yaptıktan sonra o odada yattık.. Geçen sene ben sancı çekerken o odada yanı başımda yine Buket vardı.. Şimdi çoluk çombalak hepimiz ordaydık :) Kaderin cilvesi miiii, tesadüfler zinciri mi bilemedim..

Biz Şifa'da şifa bulduk gerçekten.. Doruk şimdi çok daha iyi.. Halen yemek istemiyor, suyla beslenmeyi tercih ediyor ama bu günler de geçecek inşallah.. En sevdiği kurabiyeye bile ağzını açmıyor kuzum.. Bugün dayısıyla oynadı, enerjisi yavaş yavaş yerine geliyor çok şükür.. Bin bir güçlükle aldırdığım kilolar gitti tabi, süzüldü bebem.. Reflüyü azaltırsak yemeye başlayacak inşallah yine..

Canım oğlum, çok korktum sana bir şey olacak diye.. Elbet çocuklar hasta olacak, böyle büyüyecek de çok zor be kuzum, halen uyuyamıyorum ya kusarsan da ben fark etmezsem diye.. Sen düzel ben sana ne çorbalar yapacağım, çok güzel sebze köfteleri, kurabiyeler.. Hatta tuzlu çubuk bile yapacağım sana..
Anneannen, deden hep yanımızdaydı, seni hiç bırakmadılar.. Geceleri dedeni eve gönderdik ama gündüz deden geldiğindeki sevincin ve ona gel gel yapışını hiç unutamayacağız. Dedesinin birtanesi, dedesinin adamı..
Seni çok seviyorum..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder