23 Ekim 2015 Cuma

Uzun Zaman Sonra Merhaba :)

Tembellik edip yazmamışım uzun zamandır.. Bebeyle bi başına kalınca böyle oluyormuş demek ki :)
Bi de üstüne bulaşık makinesi bozuldu, bütün bulaşıklar elden geçiyor, şaka gibi :) Doruk'u uyuttum, kahvemi aldım artık yazmaya hazırım yupppiii :)

Alerjiyi hayatımıza dahil edeli neredeyse 1 yıl olmuş.. Koskoca 1 yıl.. Eşim dalga geçer hep benimle tarihleri aklımda tutuyorum diye ama her şey birbirine bağlı sanki, zincirleme şekilde ilerliyor tarihler de yer ediyor böylelikle aklımda :)

Geçen sene kurban bayramı öncesi arefe günü götürmüştük Doruk'u Merve hocaya, alerji olabilir demişti ve gaita tahlili istemişti. Bayramdı, tahlilin uzun sürmesiydi derken bu zamanları bulmuştu işte.. Sonrası ayrı bir serüven zaten. Her gün yeni bir şeyler yaşayıp öğrendik, öğreniyoruz.. Doruk savaşmayı öğrendi, ben gözyaşlarımı içime akıtmayı.. Etrafımızdakilere bizi bir kaç kez anlatmayı denedim, anlamıyorlarsa aramıza bir duvar çektim.. Öyle yüksek bir duvar değil ama yanımıza gelmeleri için atlamaları gerek..

Neyse ne işte, mutluyuz ki biz ama yine de :) Bizi anlamayanlardan çok anlayan insanlar var, alerjik annelerden oluşan güzel bi grubumuz var. Kah oradayız, kah burada :) Şaka şaka çok açılamadık daha, anca alışveriş merkezlerinde çay kahve partileri düzenliyoruz :)
Bu 1 yılda bayağı şeyler yaptım ben de.. http://kadikoyanneleri.com/ kurucusu Aslı sağolsun alerji konusundaki hassasiyetimi görünce Migros TV ile çekim yapmak isteyip istemeyeceğimi sordu ve bir kaç tane kısa videolarım orada yayınlandı.. Bakmayın bir kaç kişi bir kaç kişi görüyorsunuz bizi ama biz çok kalabalığız, bir sürü çocuk var alerjik ve ciddi problem yaşayan bir çok anne var.. Tabi ki yaşamadan bilemezsiniz.. Konuşamayan ve ağlamaklı bir anne olarak videolarımın linklerini aşağıda paylaşıyorum, izleyin izlettirin :) Şaka yahu baskı yok ama alerji durumundan anlamak isterseniz izleyebilirsiniz pek tabi..

http://migrostv.migros.com.tr/alerjik-farkindalik-nedir-nasil-kazandirilir/

http://migrostv.migros.com.tr/bebeklerde-alerjinin-sosyal-hayat-uzerindeki-etkisi-nedir/

http://migrostv.migros.com.tr/alerjik-bebek-corbasi-tarifi/

http://migrostv.migros.com.tr/alerjik-bebek-kurabiyesi-tarifi/

Yazlık havası Doruk'a çok iyi geldi, keşke havalar daha iyi olsaydı da kalabilseydik.. Günde yarım saat bile o temiz havayı çekse içine kardır kuzuma.. Dönmeden önce oğlumla sahilde güneşi batırdık, benim yanımda kahvem onunda bir biberon maması vardı.. Bundan sonra ömrüm olduğu sürece her yıl aynı yerde aynı fotoğrafı çekeceğim albümü için, bir gün karşılıklı kahve içer birlikte batırırız belki güneşi..


Uzun zamandır ellerden tutarak yürüyebilen kuzum artık az az da olsa bi başına gidebiliyor :) İlk yürümesini gördüğümde ay Allah yürüyo yürüyo ayy yürüyo derken çocukcağız da şaşırdı tepkime :) Gittiği mesafe 2 metre ama olsun :) İlk uzun yürüyüşünü Bursa'da Özlem teyzesiyle Ömer amcasının evinde yaptı, uğurlu geldiler bize :) Zaten orada yapmadığı kalmadı, sehpa içlerinde oturmalar, mutfak karıştırmalar neler neler.. Bu yürüme işi bizim için iyi mi oldu kötü mü oldu bilmiyorum ama meraklı köfteci her yerden karşıma çıkıyor :) Sabah kahvaltı hazırlamaya mutfağa gidiyorum tak tak tak bi ses açmış çitini gelmiş mutfağa, damacanaya gidiyor :) Gezdikçe keşfediyor, keşfettikçe daha da geziyor. Geçen gün jelibon yedi :( Tamamen benim unutkanlığım ve dağınıklığım sonucu oldu.. İyi de ders oldu bana, artık ortalıkta hiç bir şey yok.. Neyse ki çok ciddi problem yaratmadı, Allah beterinden korusun..

Uzun zaman yazmayınca çok şey birikmiş, parça parça birleştirince bir sürü atlamalı konu olacak.. Bir kaç güzel Bursa fotoğrafıyla bu yazıyı bitireyim ve arayı çok uzatmadan kuzucuğuma yapılan süt yüklemesini anlatayım :)


Patikler Özlem teyzesinin, çok eğlendi Doruk onlarla biz de gidiriverdik ayağına :) Sonrada bizim oldu..


Anneanne candır, çok severiz..

Bizi çok güzel ağırlayan Özlem teyzemize ve Ömer amcamıza tekrar tekrar teşekkür ederiz, İstanbul'a bekliyoruz, Doruk gezdirecekmiş sizi :)

*Bi ara da sevgili kuzenim Duygu'dan düğün fotoğrafları gelirse onu yazmak istiyorum.. Böyle maceralı ve eğlenceli bir düğün yoktu :) Duygum al mesajımı artık :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder